Federation of Kirkroyds Infant and Wooldale Junior School Governing Body
Attendance at Full Governing Body Meetings
Name of Governor Category  End of Term 23/09/15 01/12/15 07/01/16 22/03/16

25/5/16

   
Dawn Whiteley LA Governor           Chair 24th May 2018 Yes Yes x x

Yes               

   
Stefan Rodgers

Co-opted CommunityVice Chair

9th January 2017 Yes Yes Yes Yes  X    
Christine Wood Head Teacher   Yes Yes Yes Yes Yes    
Laura Caunce Parent Governor 9th January 2017 Yes Yes Yes Yes  Yes    
Steve Cressey Parent Governor 3rd November 2018 Yes Yes Yes Yes  X    
Claire Mills Parent Governor 13th May 2017 Yes Yes Yes Yes Yes    
Veronica Baldwin Parent Governor 13th May 2017 Yes Yes Yes Yes Yes    
Fiona White Parent Governor 2nd July 2017 Yes Yes Yes Yes  Resigned    
Steven Talbot Parent Governor   x x x Yes Yes    
Maggie White Co-opted Staff Governor 1st April 2019 Yes Yes Yes Yes Yes    
Louise Armitage Co-opted Staff Governor 9th January 2017 Yes Yes Yes Yes Yes    
Anne Bale Co-opted Staff Governor 9th January 2017 Yes Yes Yes Yes Yes    
Rebecca Starratt Co-opted Staff Governor 24th November 2018 Yes x Yes Yes Yes    
Malcolm Galloway Co-opted Community Governor 11th February 2017 Yes Yes x x Yes    
Sean Robertshaw Co-opted Community Governor 13th June 2016 Yes Yes Yes Yes  X    
Leigh Fleming Co-opted Community Governor 2nd October 2018 Yes Yes Yes Yes  X    
Anne Barnes Associate Member   Yes Yes Yes Yes Yes